EFL – Zastępca Dyrektora Departamentu Rachunkowości

Miejsce pracy: Wrocław

Zadania i wyzwania na stanowisku:
  • nadzór nad sprawozdawczością finansową Spółki, w tym konsolidacją sprawozdań finansowych oraz sprawozdawczością do GUS
  • opracowanie i rozwój zasad polityki rachunkowości i nadzór nad jej przestrzeganiem
  • bliska współpraca z zarządem i biznesem pod kątem wprowadzenia nowych produktów spółki, opracowywanie schematów finansowych tych produktów
  • wsparcie procesu reorganizacji i transformacji spółki od strony rachunkowej
  • inicjowanie, prowadzenie i udział w strategicznych projektach dotyczących zmiany i optymalizacji procesów finansowo-księgowych m.in. wdrożenie nowego systemu finansowo-księgowego i systemów operacyjnych
  • współpraca z audytorami, doradcami zewnętrznymi oraz z biznesem
  • zarządzanie, motywowanie i szkolenie podległego zespołu
Od kandydatów oczekujemy:
  • kilkuletniego doświadczenia zawodowego na stanowisku menadżerskim w zakresie finansów i księgowości
  • bardzo dobrej znajomości międzynarodowych i polskich standardów rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego
  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, prawo)
  • znajomości języka angielskiego na poziomie komunikacji biznesowej
  • doświadczenia w bliskiej współpracy z zarządem i biznesem
  • wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i negocjacyjnych
  • umiejętności zarządzania zespołem
  • proaktywnego i pozytywnego podejścia
  • umiejętności efektywnego działania pod presją czasu, radzenia sobie z niestandardowymi sytuacjami i podejmowania decyzji
  • inicjatywy, samodzielności, terminowości oraz dobrej organizacji pracy
  • orientacji na rozwój
Dodatkowym atutem będą:
  • udział we wdrożeniu systemu finansowo-księgowego oraz w procesach implementacji zmian w obrębie księgowości
  • uprawnienia rachunkowe potwierdzone certyfikatem
Oferujemy:
  • ciekawą pracę w międzynarodowej firmie
  • możliwość uczestniczenia w projektach
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy
  • atrakcyjne wynagrodzenie i świadczenia dodatkowe
  • możliwość rozwoju zawodowego i udziału w szkoleniach
  • stabilność zatrudnienia