Carefleet- Starszy Analityk Kredytowy

Miejsce pracy: Wrocław

Główne zadania i obowiązki:

analiza aplikacji kredytowych i wydawanie rekomendacji głównie dla podmiotów z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw,
• kompletowanie dokumentacji niezbędnej do stworzenia aplikacji kredytowych,
• koordynowanie procesu przyznawania limitów kredytowych,
• podejmowanie decyzji kredytowych w ramach przyznanych kompetencji,
• prezentacja aplikacji kredytowych na Komitecie Kredytowym,
• przeprowadzanie analiz zbiorczych aplikacji kredytowych pod kątem ilości, jakości, wysokości przyznanych limitów kredytowych,
• przygotowywanie i prowadzenie szkoleń wewnętrznych w zakresie ryzyka kredytowego na potrzeby innych jednostek organizacyjnych Spółki,

Profil kandydata:

• min. 3 letniego doświadczenia w obszarze analizy kredytowej,
• umiejętności dokonywania oceny finansowej i ekonomicznej podmiotów gospodarczych,
• znajomości zasad oceny ryzyka kredytowego,
• znajomości bieżącej sytuacji gospodarczej kraju oraz wskaźników makroekonomicznych,
• wykształcenia wyższego (preferowane kierunki ekonomiczne: finanse, bankowość controlling)
• umiejętności analitycznego oraz syntetycznego myślenia,
• samodzielności, dobrej organizacji pracy,
• komunikatywności, umiejętności pracy w zespole,
• umiejętności pracy pod presją czasu,
• znajomości obsługi pakietu MS Office,
• znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,