20 maja 2019

Założenie gabinetu stomatologicznego – czy konieczna jest pożyczka?

Wyposażenie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego wiąże się z dużymi inwestycjami. Sprawdź, jakie formy finansowania są najbardziej opłacalne.

Koszt założenia własnego gabinetu zależy od kilku czynników: tego, czy lokal należy do nas, ile gabinetów stomatologicznych chcemy uruchomić w danym lokalu, od oferty z którą chcemy wystartować, a przede wszystkim od stopnia zaawansowania i jakości sprzętu. Stałym kosztem są również materiały stomatologiczne i narzędzia. Coraz więcej gabinetów decyduje się na świadczenie kompleksowych usług, a to wiąże się z rozwojem diagnostyki radiologicznej i zakupem urządzeń RTG.

Zakup profesjonalnego unitu dentystycznego, czyli fotela ze sprzętem, wiąże się z wydatkami w granicach 40 do nawet  120 tysięcy złotych. Niezbędny sterylizator to kolejne 10-15 tysięcy, a za roentgen zapłacimy 30-50 tysięcy złotych. Chcąc założyć własny gabinet nie unikniemy również zainwestowania w urządzenie toalety, poczekalni i rejestracji – to generuje kolejne wydatki.

Koszt zakupu całego wyposażenia jest bardzo wysoki. Dentyści chcący założyć lub zmodernizować swój gabinet mogą ubiegać się o różne formy dofinansowania, takie jak kredyty, pożyczki, fundusze unijne. Ciekawą opcją jest również leasing . Dostępny jest nie tylko na samochody, ale na wiele środków trwałych, w tym na profesjonalną aparaturę stomatologiczną. Co ważne, leasingobiorca decydując się na taką formę wsparcia, nie pogarsza swojej zdolności kredytowej. Sam sprzęt pozostaje własnością firmy, która go udostępnia. Leasingodawcy coraz częściej służą również pomocą przy transporcie, dzielą się wiedzą ekspercką i gwarantują wsparcie serwisowe. Dzięki posiadanym kontaktom, mogą również ułatwić uzyskanie korzystnych rabatów u dostawców sprzętu medycznego.

Z raportów wynika, że ta forma finansowania cieszy się coraz to większym zainteresowaniem. Stomatolog nie musi przeznaczać na zakup wyposażenia od razu całej kwoty.  Sprzęt wykorzystywany w gabinecie praktycznie zarabia sam na siebie i pozwala na utrzymanie płynności finansowej.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X