25 lutego 2019

Jak wyposażyć lokal gastronomiczny?

Wyposażenie lokalu gastronomicznego ma ogromny wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie. Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

Wystrój lokalu gastronomicznego pozwala od razu określić jego charakter i naprowadzić na to, jaka kuchnia jest w nim serwowana. Materiały i sprzęty, które się w nim znajdują, powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów – trwałe, odporne na uszkodzenia i zwiększoną eksploatację. Część z nich widzą na co dzień goście:  meble, dekoracje, zastawę, oświetlenie i sprzęt nagłaśniający czy kartę menu.

To, co wymaga największych nakładów finansowych, znajduje się jednak na zapleczu. Wyposażenie kuchni zależy od tego, w czym będzie specjalizował się lokal. W zależności od tego, co znajdzie się w karcie, należy pamiętać, że największe wydatki generuje zakup: szaf chłodniczych, piekarników i pieców konwekcyjnych, chłodziarko-zamrażarki, grilla do burgerów, zmywarek, ekspresu do kawy, małego AGD do profesjonalnego wykorzystania.

Jeśli na poważnie myślisz o rozwoju swojej restauracji, baru, kawiarni lub innego lokalu gastronomicznego, powinieneś również zainwestować w rozwiązania ułatwiające rezerwację stolika i zamawianie dań z dowozem do domu. Odpowiednie oprogramowanie ułatwi pracę personelowi i przyczyni się do zainteresowania Twoim biznesem.

Pozostaje pytanie – jak sfinansować otwarcie lub rozwój restauracji? Zazwyczaj wkład własny to za mało. Otwarcie własnego lokalu gastronomicznego to minimalny koszt rzędu 300-400 tysięcy złotych. W morzu wydatków niewielkie wsparcie może zagwarantować Urząd Pracy – możesz liczyć na wsparcie w ramach dotacji unijnej na założenie własnej działalności. Dobrym sposobem na pozyskanie funduszy jest kredyt. Możesz go wziąć na przykład na przystosowanie lokalu do rozpoczęcia działalności gastronomicznej, a do wyposażenia całego zaplecza możesz wykorzystać leasing. Oferowany jest zazwyczaj na zakup nowego, jak i używanego sprzętu oraz oprogramowanie, na przykład do tabletów, drukarek fiskalnych, sprzedaży mobilnej.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X