4 lutego 2019

Ułatwienia dla posiadaczy samochodów dostawczych

Dobra wiadomość dla przedsiębiorców korzystających z samochodów dostawczych – od stycznia do wrzucenia całego paliwa w koszty nie będą potrzebne dodatkowe badania auta.

Od nowego roku wydatki związane z eksploatacją samochodów osobowych, takie jak paliwo, serwisowanie czy mycie, będą mogły być kosztem podatkowym jedynie w 75%, a nie w 100% jak dotychczas. Zmiany nie dotyczą osób, które wykorzystują auto osobowe wyłącznie służbowo, jednak konieczne jest prowadzenie specjalnej ewidencji, która potwierdzi ten fakt. Z pełnej kwoty odliczenia będą mogli nadal korzystać przedsiębiorcy korzystający z samochodów ciężarowych.

Dotychczas osoby korzystające z różnego rodzaju busów, pick upów czy vanów musiały wystąpić do stacji diagnostycznej o specjalne zaświadczenie na potrzeby rozliczania podatku VAT. Teraz taki dokument, którego wyrobienie kosztuje jedynie 50 zł, wystarczy również przy rozliczaniu podatku PIT oraz CIT.

W odpowiedzi na zapytanie DGP Ministerstwo Finansów podaje – „Nie ma przeszkód, aby zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym, stwierdzającym spełnienie wymogów technicznych dla samochodu ciężarowego w zakresie VAT, mogło być stosowane również dla potrzeb PIT i CIT”.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X