22 lipca 2019

Rozwój, mobilność, bezpieczeństwo – rola cyfrowej chmury w zarządzaniu biznesem

Prowadzenie biznesu z sukcesem w dzisiejszych czasach jest odpowiedzialnym i wymagającym zajęciem. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jest dużym wyzwaniem. Żeby mu podołać, trzeba stale trzymać rękę na pulsie, być na bieżąco, śledzić technologie, które mogą znacząco poprawić komfort zarządzania firmą.

 

Nie jest więc dziwnym, że stale rośnie zainteresowanie usługami związanymi z wprowadzeniem modelu chmurowego w biznesie. Firma IDC szacuje, że jedynie 7 lat wystarczy, by wzrost udziału chmury w rynku oprogramowania w Europie wyniósł niemal 70%. W Polsce również wzrasta procent wykorzystania rozwiązań chmurowych, jednak dzieje się to znacznie wolniej niż w innych krajach.

 

Zyski z chmury

Dlaczego przedsiębiorstwa zaufały chmurom? Przede wszystkim przez gwarancję oszczędności. Dane przechowywane „na zewnątrz” to uniknięcie wydatków związanych z utrzymaniem serwerowni czy wewnętrznego IT. Dostawca usług chmurowych odpowiada za wszystko.

W przypadku awarii urządzenia dane są cały czas dostępne, bez względu na lokalizację, ponieważ dzięki chmurze użytkownicy mają stały dostęp do swoich danych z dowolnego sprzętu połączonego z Internetem. Ryzyko utraty cennych informacji jest zatem zminimalizowane.

 

Przyszłość to mobilność

Nie da się zaprzeczyć, że w pędzącym świecie również trzeba pędzić, by nie zostać w tyle. Z pomocą przychodzą jednak technologie. To właśnie mobilność przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa danych będących priorytetowymi dla firmy jest przyszłością.

Trzeba dotrzymać tempa rozwojowi i nie zostać w tyle, bez względu na wielkość prowadzonego biznesu, nie tylko duże przedsiębiorstwa powinny rozważyć przechowywanie swoich danych w chmurze. Ilość generowanych, a co za tym idzie – przechowywanych – informacji nie będzie maleć. Nowoczesnym rozwiązaniom dostępnym na rynku można w zupełności zaufać.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń
801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę
Znajdz oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
Przejdz do serwisu
Leasing dla Twojego biznesu
Dowiedz się więcej
To się uda!
X