22 maja 2018

Odzyskaj płynność finansową w trzy dni! To naprawdę proste!

Czym jest faktoring?

Faktoring to usługa przeznaczona dla firm prowadzących sprzedaż towarów oraz usług. Polega ona na wykupie przez instytucję zewnętrzną lub bank (faktora) wierzytelności z tytułu usług lub towarów sprzedawanych przez przedsiębiorcę (faktoranta) zewnętrznym podmiotom. Innymi słowy: firma A sprzedała swoje produkty firmie B i wystawiła fakturę z określonym terminem płatności. Aby nie czekać aż firma B jej zapłaci, wysyła kopię faktury do faktora, który natychmiast przelewa należne pieniądze na konto firmy A, potrącając umówioną prowizję.Uczestnicy transakcji

W transakcji faktoringowej bierze udział trzech uczestników:

Faktor – bank lub instytucja zewnętrzna, która zajmuje się nabyciem wierzytelności przedsiębiorcy (faktoranta), a także zajmuje się pełną obsługą danej wierzytelności.
Faktorant – przedsiębiorca, który korzysta z usługi faktoringowej. Swoje wierzytelności przekazuje firmie faktoringowej, chcąc w ten sposób otrzymać zapłatę za sprzedany towar lub wykonaną usługę.
Dłużnik faktoringowy – jest to kontrahent faktoranta. Zobowiązany jest on do zapłaty określonej sumy w związku z otrzymaną fakturą za nabyty towar lub usługę.

Dla kogo jest faktoring?

Faktoring to usługa skierowana do firm, które chcą obracać należną im gotówką zanim upłynie termin płatności wystawionych faktur. To również doskonały sposób na zabezpieczenie się przed niewypłacalnością odbiorców oraz zapewnienie płynności finansowej firmy. Aby skorzystać z usługi faktoringu firma musi prowadzić pełną księgowość oraz wystawiać faktury z odroczonym terminem płatności.

Skontaktuj się z nami:
Zadzwoń
801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę
Znajdz oddział
Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
Przejdz do serwisu
Leasing dla Twojego biznesu
Dowiedz się więcej
To się uda!
X