11 marca 2019

Nowe tachografy od połowy 2019 roku

Od 15 czerwca 2019 roku każda nowa ciężarówka na terenie Unii Europejskiej będzie kontrolowana przez inteligentne tachografy z GPS.

Nowe tachografy skutecznie utrudnią manipulację zapisywanymi danymi. Będą jak dotychczas rejestrowały czas pracy kierowców, a dzięki wykorzystaniu technologii GPS, będą również podawały lokalizację pojazdów na mapie. Moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth umożliwi szybkie odczytywanie danych zapisujących się w trakcie jazdy. Ponadto urządzenie będzie wykorzystywało mikrofale, które pozwolą zdalnie sprawdzać rzeczywistą masę pojazdu bez jego zatrzymywania. To rozwiązanie umożliwi dokonywanie precyzyjnych kontroli przez inspektorów, którzy zatrzymają tylko te ciężarówki, wobec których będą istnieć uzasadnione podejrzenie o naruszenie przepisów. Tachograf 4.0 to także ogromne ułatwienie dla kierowców. Urządzenie będzie można zintegrować z systemem ITS, by automatycznie pobierało informacje z samego pojazdu oraz informowało kierowcę o ewentualnych usterkach czy nacisku na osie pojazdu.

Co ważne, od 15 czerwca 2019 roku w nowoczesne tachografy będą musiały być wyposażone wszystkie nowe ciężarówki. Natomiast starsze pojazdy jeżdżące w ruchu międzynarodowym – dopiero od 2034 roku. Ważność certyfikatu tego urządzenia będzie obowiązywała przez 15 lat. Po tym czasie przewoźnik będzie zobowiązany do jego wymiany.

Wprowadzenie nowego rozwiązania z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo i efektywność procesów transportowych. Wraz z inteligentnymi tachografami, zaczną również obowiązywać nowe karty kierowcy.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

801 404 444

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

Napisz

Masz pytania?

Otwórz chat

Szukasz konkretnego produktu

Zapytaj o ofertę

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X