16 grudnia 2019

Cobots – rewolucja w logistyce

Ostatnie lata to okres dynamicznej popularyzacji systemów robotycznych w logistyce. Szacuje się, że do 2025 liczba robotów wykorzystywanych w magazynach wzrośnie nawet do czterech milionów.

Rewolucję mają przynieść roboty nowej generacji. Cobots, czyli Collaborative Robots, będą mogły blisko współpracować z ludźmi, co korzystnie przełoży się na szersze wykorzystywanie robotów w codziennej pracy.

Dzięki rozwojowi sztucznej inteligencji i technologii z zakresu Internetu rzeczy, roboty będą mogły reagować na kontekst, w którym działają. Staną się inteligentne i zyskają możliwość interakcji z innymi robotami i ludźmi. Cobots będą reagowały na konkretne sytuacje w oparciu o swoją wiedzę i dotychczas podejmowanie działania. Autonomiczna analiza danych w czasie rzeczywistym usprawni zarządzanie kluczowymi procesami.

Nic dziwnego, że roboty stają się standardem w magazynach i centrach realizacji zamówień, a nad rozwojem technologii pracują kolejne firmy. Przede wszystkim pozwalają zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Są często szybsze i dokładniejsze niż ludzie. Poprzez zastąpienie ludzi w wykonywaniu monotonnych czynności fizycznych, pracy z dużymi załadunkami, przyczyniają się również do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i ogólnego zadowolenia pracowników.

Zgodnie z prognozami, do 2023 rynek cobots będzie wart ponad 80 miliardów dolarów. Pracownicy jednak nie mają się czego obawiać. Kadra nigdy nie zostanie całkowicie zastąpiona przez roboty, a jedynie przekwalifikowana do wykonywania bardziej ambitnych i skomplikowanych zadań.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X