30 grudnia 2019

5 aplikacji, z którymi zrealizujesz swoje postanowienia noworoczne

Będę się lepiej odżywiać, więcej ćwiczyć, zrezygnuję ze złych nawyków – Nowy Rok skłania do refleksji, wyznaczania sobie celów i postanowień. Zrealizowanie ich zza biurka może być trudne. Istnieją jednak aplikację, które to ułatwiają. Poznaj je!

„Będę zdrowiej się odżywiać”

To jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Tymczasem, kiedy przebywamy w pracy, zdrowe odżywianie się, regularne posiłki i liczenie kalorii nie jest proste. Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne, na przykład FatSecret. To rozbudowane narzędzie do łatwego planowania i kontroli diety. Polega na uzupełnianiu interaktywnego dziennika żywieniowego. Narzędzie ma dużą bazę produktów podstawowych, konkretnych marek, ale też popularnych restauracji sieciowych. Do każdego przypisana jest wartość odżywcza. Aplikacja już po kilku dniach podsumowuje nasze działania. W efekcie można wyciągać wnioski, które pomagają w osiągnięciu upragnionego celu.

„Będę więcej się ruszać”

W zdecydowanej czołówce postanowień noworocznych jest również chęć zwiększenia aktywności fizycznej. W efekcie już 2 stycznia siłownie w całej Polsce odwiedzają tłumy. Ale czy taki zdrowy nawyk można praktykować w godzinach pracy? Można! Udowadnia to aplikacja 7 Minutowe Ćwiczenia. Narzędzie udostępnia filmiki instruktażowe, które ułatwiają schudnąć, mieć płaski brzuch i wzmocnić mięśnie. Można je szybko wykonać w pracy – w tytułowe 7 minut. Wystarczy krzesło i ściana. Treningi zostały docenione przez New York Times jako oferujące „maksymalne wyniki przy minimalnym nakładzie”. To przydatne narzędzie regularnie znajduje się w czołówce aplikacji zdrowotnych i aplikacji w ogóle.

„Będę częściej offline”

Statystyczny Polak spędza w ciągu roku ponad 760 godzin w internecie, czyli cały miesiąc – wynika z badań Gemiusa. Nie dziwi więc, że popularnym postanowieniem noworocznym jest chęć odcięcia się od portali i serwisów społecznościowych. Przydatnym narzędziem jest RescueTime. Aplikacja dyskretnie działając w tle, monitoruje liczbę minut spędzonych w internecie, ale też w poszczególnych programach. Dokładne statystyki zwiększają świadomość tego, ile na nie poświęcamy czasu. Jednocześnie RescueTime pozwala blokować niepożądane strony internetowe lub programy w określonym czasie. Aplikację można zainstalować na urządzeniu przenośnym lub komputerze – w pracy czy w domu.

„Mniej wydam na…”

Nowy rok to również dobry moment na lepsze zarządzanie swoim budżetem. Dla osób, które chcą zapanować nad swoimi wydatkami, stworzono aplikację Money Lover. To proste narzędzie pozwala zapisać lub zaplanować każdą transakcję na komórce, tablecie czy laptopie, a następnie zsynchronizować je automatycznie. Kiedy ustalony limit zostaje przekroczony, aplikacja natychmiast o tym informuje. Specjalny system kategorii pokazuje na czytelnym wykresie, na co najwięcej wydajemy pieniędzy. Money Lover powiadamia też o nadchodzących rachunkach, ma tryb dla podróżnych, a także dla rodzin (dzięki któremu można kontrolować wydatki całej rodziny).

„Nauczę się francuskiego…”

Ostatnia propozycja to uniwersalna aplikacja, która pomaga wypracować dobre nawyki. Nieważne, czy chcemy czytać więcej książek, poświęcić 10 minut dziennie na naukę francuskiego, nauczyć się co godzinę odchodzić od komputera, czy przyzwyczaić się do regularnych ćwiczeń – Śledzenie Nawyków Loop w tym pomoże. Bo do aplikacji można dodać każde przyzwyczajenie, które wymaga regularnego powtarzania pewnych czynności. Dla każdego z nich można ustawić częstotliwość powiadomienia (na przykład 3 razy dziennie, co 2 dni, raz w tygodniu czy w miesiącu). Utrzymując ją na właściwym poziomie, umacniamy swój nawyk, a postępy możemy monitorować dzięki czytelnym wykresom.

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

801 404 444 Koszt połączenia wg stawki operatora.

Napisz

Szukasz konkretnego produktu?

Zapytaj o ofertę  

Znajdz oddział

Jesteś już naszym klientem?

Skorzystaj z

Portal klientaEFL

lub przejdź do sekcji

Obsługa Klienta
X